Pinyata Nedir?


Pinyata çocukların doğum günlerine veya anaokul ve ilkokul partilerine renk ve eğlenceli figürdür. Pinyatanın şekli, rengi  ve modeli partinizin konseptine göre etrafı renkli pelür kağıdı ile süslenen pinyatalar üzerine çocuğunuzun isteğine yada partinizin konseptine göre çizgi film figürleri yapıştırabilirsiniz. Pinyataların içine şeker ,çikolata, oyuncak, balon ve benzeri çocuklara hitap edecek hediyeler ile doldurabilirsiniz. Pinyata modelleri kız çocukları için unicorn, frozen (elsa), sofia, lol bebek, winx, flamingo, minnie mouse, moana, uğur böceği, prensesler, kelebek, barbie olmak üzere daha birçok kahraman mevcut erkek çocukları için spiderman, batman, cars, pjimaskeler, safari , minecraft, mickey mouse, inşaat, sirk, korsan, gibi bir çok kahraman ve figürü kidspartim.com adresinden temin edebilirsiniz. Pinyataları çocuk partilerinde daha çok tercih etseler de büyükler de farklı figürlerle partilerine eğlenceli  farklılıklar katabilirler. Büyüklerin partilerinde kullanacakları pinyata figürleri ve modelleri biraz daha farklı olmaktadır. Bunlardan birkaç örnek vermek gerekirse eşşek , at, happy birthday yazılı iyiki doğdun yazılı yuvarlak yıldız gibi birçok model pinyata çeşidi kidspartim.com adresinden temin edebilirsiniz.

Şimdi gelelim pinyatanın nasıl oynandığına. Pinyatanın en büyük özelliklerinden biri doğum günü partinize davet ettiğiniz misafirlerin pinyata içerisinde neler olduğunu merak etmesidir. Pinyata içine çocuklar için şeker, çikolata, oyuncak, balon ve benzeri birçok ürün doldurabilirsiniz. Büyükler içinse koyacağınız ürünler sizin hayal gücünüze kalmış.

Gelelim çocuklar için en önemli olan pinyata nasıl oynanır.  Pinyatanın içini doldurduktan sonra ister biryere asabilir isterseniz bir yetişkin veya organizasyon için palyaço kostümü giymiş bir kişiye pinyatayı tutarak partinizi daha da eğlenceli hale geleceğinden şüpheniz olmasın.  Çocuklar pinyatanın karşısında tek sıra olarak sabırsızlıkla sıra bana ne zaman gelecek diye bekleşirken ilk önce doğum günü çocuğu pinyata oyununun açılışını yapmak üzere pinyata sopası ile pinyatanın yanına  gider bu oyunda çocuk yaş grubuna göre gözlerini kapatarak ve kendi etrafında birkaç defa döndürülür.  Gözleri kapalı başı dönmüş olmasına rağmen  pinyatanın yerini hatırlayarak sopa ile pinyataya vurmaya çalışır.  Arkadaşları gözü kapalı olan arkadaşına yön vererek pinyatanın hangi tarafta olduğunu söylerler tabi bazıları yanlış yönlendirerek oyunu daha da zevkli ve eğlenceli olmasını sağlarlar. Pinyataya  üç defa vurduktan sonra sırası gelen oyuncu üç defa vurur. Bu vurma işlemi pinyata patlayana kadar devam eder. Pinyata patladıktan sonra yere dökülen şeker çikolata oyuncak ve benzeri ürünleri çocuklar kapışmaya çalışır. Parti ve organizasyonların vazgeçilmezi olan pinyatalarımız ve güvenilir duruşumuz sizlere eğlenceli ve keyif dolu zaman yaşatmak kidspartim ailesi olarak bizim için bir zevktir.

PİNYATA OYUNU OYNANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER!

Pinyata oyununu oynayan canımızdan çok sevdiğimiz çocuklarımız eğlenerek oynadığı bu oyunu oynarken dikkat etmesi gereken pinyatanın sopası olacaktır. Pinyata sopası ne kadarda plastik malzemeden üretilmiş olsa da dikkat edilmelidir. Yetişkin gözetiminde çocuklar sıra ile vurmaları gerekir. Pinyataya vuracak olan çocuğun arkasında başka bir çocuğun olmamasına dikkat edilmelidir. Pinyata bir yere asmayıp yetişkin biri elinde tutuyor ise çocukların boyundan yüksekte olmamalıdır. Tutan kişi çocukların pinyataya vururken  ellerine dikkat etmelidir.

Pinyata Nedir?

Biz sadece ürün satan bir firma değil, aynı zamanda sizlerin yüzünü güldüren ve sizin mutluluğunuzun sebebi hep biz olalım temennisiyle çalışıyoruz. Sevdiklerinizle beraber mutlulukla kalın.

 


Diğer Bloglar